Радио Милева
тага

Колегите преку социјалните мрежи се простуваат од Аки Рахимовски: „Што и да кажам малку е“

Колегите преку социјалните мрежи се простуваат од Аки Рахимовски: „Што и да кажам малку е“

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години, потврди неговиот менаџер Дамир Осредечки.

Колегите преку социјалните мрежи се простуваат од Аки.

Ненад Милосављевиќ, Неша Галија вели дека не напуштил голем уметник, човек и пријател како што беше Аки.

-Многу ми е жал. Уште една лоша вест. Тој е човек кој се покажа со своите дела. Ние имаме привилегија луѓето да не проценуваат на основа на нашите дела. Што и да кажам малку е. Заминаа многу добри луѓе и тоа не е добро. Нека му е вечна слава.

Никола Роквиќ од Рахимовски се прости на Инстаграм.

-Патувај маестро, колку учев од тебе. Голем пејач со прекрасна боја и интонација. Ти благодарам, напиша Никола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)


Жељко Самарџиќ исто така се прости преку социјалните мрежи.

-Почивај во мир генерацијо, нека ти е вечна слава, напиша тој.


Од Aки се простија и групата „Неверне бебе“. На својот „Инстаграм“ објавија фотографија oд Аки, а во описот напиша:

-Тажни очи, сто прашања (Тужне очи, сто питања)

Нина Бадриќ

-Господе мој, која тага. Замина еден од најголемите. Незаменлив музичар и институција на музиката на овие простори. Искрено сочувство до семејството и бендот. Почивај во мир прекрасен човеку.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Калиопи

-Аки мој… Не верувам… Не сакам да верувам…., напиша Калиопи покрај фотографијата од Аки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Игор Џмабазов

Игор Џамбазов покрај фотографијата од Аки напиша:

-Со Аки сум се родил, со Аки ќе си умрам…

`

фото: Драган Кадиќ

Останати вести од Радио Милева