Радио Милева
неодолива убавина

Која од која поубава – Сања Кужет објави заедничка фотографија со нејзината сестра (фото)

Која од која поубава – Сања Кужет објави заедничка фотографија со нејзината сестра (фото)

Водителката еднаш  во една прилика  на социјалните мрежи ја покажа нејзината сестра.

Сања Кужет е познато ТВ лице, но малкумина знаат како изгледа нејзината сестра. Водителката еднаш на социјалните мрежи ја покажа сестра си. Имено, иако Сања својот приватен живот го држи подалеку од очите на јавноста, и  многу малку се знае за нејзиниот приватен живот, таа со овој потег изненади многумина. 

„Најубавата сестра е моја“, е една од ознаките што ги стави водителката. Многу луѓе тогаш и кажаа на Сања дека неодоливо личат една на друга. Имено, како што еднаш истакнала, тие две се „вистински Југословенки“, бидејќи нивниот татко Милован е по потекло од Далмација, додека нивната мајка Верица е Црногорка. Двајцата го поминале своето детство во мирниот дел од главниот град Баново Брдо, а нивните родители подоцна се преселиле во Миљаковац, каде што живеат и денес.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Сања Кужет

Останати вести од Радио Милева