Радио Милева
совршени

Кoја од која поубава: Поранешната на Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска ја покажа родената сестра (фото)

Кoја од која поубава: Поранешната на Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска ја покажа родената сестра (фото)

Данијела Димитровска е една од најубавите манекенки, а со убавина може да се пофали и нејзината сестра Ивана.

Сестрата на Данијела Димитровска по професија е психотерапевт, а пред пет години се омажи за одбојкарот Ивица Јевтиќ и го роди синот Реља.

Инаку, таа е ѕвезда и на социјалните мрежи поради советите кои ги споделува со повеќе од 20.000 следбеници за вежбање и здрав начин на живот.

Таа често објавува фотографии со нејзината сестра Даниела, каде покажува како уживаат во заедничкото време.

Во коментарите можете да видите само пофални зборови, како на пример дека не се знае која од која е поубава и дека тие двете се рај за очи.

Фото:Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева