Радио Милева
модни трикови и совети

Која е тајната на убавината на Билјана Типсаревиќ: Овие секојдневни навики никогаш не ги прескокнува! (фото)

Која е тајната на убавината на Билјана Типсаревиќ: Овие секојдневни навики никогаш не ги прескокнува! (фото)

Модната дизајнерка Билјана Типсаревиќ и сопругата на познатиот поранешен тенисер Јанко Типсаревиќ, е една од најубавите дами од српската јавна сцена.

Таа е горда на дипломи од два факултета – престижната италијанска школа за мода и дизајн „Accademia del Lusso“ и Факултетот за технички науки во Нови Сад, а својот моден пат го трасираше со стил.

Билјана во пресрет на роденденот прослави 12 години брак со познатиот српски тенисер Јанко Типсаревиќ со кој ги има ќерката Емили и синот Ноа.

Таа многу внимава на својот изглед, а ги откри и тајните на својата убавина  во едно интервју за Стил.рс.

„Навистина сакам да се грижам за себе, па не можев да замислам утро или вечер без моите ритуали за убавина, кои вклучуваат нега на кожата на лицето, телото и косата. Во текот на денот пијам многу вода и нужно цедени сокови, пред се од зеленчук“.

“Обожавам шминка, ги следам сите можни мејкап трендови и новитети кога се во прашање производите за шминка. Ги сакам сите “женски работи”. Не користам многу шминка во текот на денот, но не можам да замислам да излезам од дома без сјај за усните или некој хидрирачки мат кармин. За вечерните верзии сакам да се шминкам и толку многу уживам што ако имам време ритуалот се одвива со кафе и телефон како еден вид релаксација.Инаку, кога и да сум на фотосесија, сакам да „купувам „шминкерски трикови“.

Убавата Билјана е препознатлива и по долгата руса коса, а открила како ја носи во текот на летото.

„Користам различни производи и брендови кои дефинитивно треба да се сменат бидејќи косата се заситува со истите состојки. Задолжително ставам маска и крем против УВ зрачење. Косата ми е многу напорна бидејќи е руса со прамени, па длабока хидратација често е неопходно“.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/biljanatipsarevic

Останати вести од Радио Милева