Радио Милева

Која е која? Џенифер Анистон и Кортни Кокс со една фотографија ги збунија обожавателите (фото)

Која е која? Џенифер Анистон и Кортни Кокс со една фотографија ги збунија обожавателите (фото)
фото: тањуг ап

Актерката Џенифер Анистон на 11 февруари го прослави својот 51 роденден.

Холивудските ѕвезди и нејзините колеги од серијата „Пријатели“ и упатија честитки за нејзиниот роденден.

Кортни Кокс имаше оригинална честитка. Имено, таа објави заедничка фотографија со Анистон, а на истата изгледаат речиси исто, како да се близначки.

„Колку и да се обидува, само една една е Џенифер Анистон. Среќен роденден на мојата пријателка. Те сакам“ напиша Кортни во описот на фотографијата.

Еве ја фотографијата, а погодете која е Кортни, а која Џенифер.

фото: инстаграм

Лево е Кортни Кокс, а десно Џенифер Анистон.

Останати вести од Радио Милева