Радио Милева
не мора да е танга, за да биде секси

Кој што сака нека збори, ама кога Теа Трајковска се сонча – „гори“… од сексапил!  (ФОТО)

Кој што сака нека збори, ама кога Теа Трајковска се сонча – „гори“… од сексапил!  (ФОТО)

Летото е во полн замав, па голем дел од луѓето, слободните мигови и денови ги користат за летни викенди и одмори. А, кога е лето најчесто тоа ни асоцира на сончев убав ден, песочна плажа, голема водена површина пред нас и сето она што со таквиот амбинт во пакет оди.

Соблечени убави девојки на лежалки под чадори за сонце, коктели, освежителни пијалаци, свежо овошје… и сета таа убавина зачинета со „влажни машки погледи“.

Меѓу сите обични луѓе и македонските јавни и естрадни личности не се исклучок кога е летото на повидок или во полн ек. Една од оние познатите, која деновиве на својот Инстаграм профил се пофали со фотографии по бикини од плажа беше и македонската пејачка од помладата генерација, Теа Трајковска.

Русокосата убавица како секси барбика, со собрана коса во плетенчиња и марама на главата, со модерни сончеви очила, во розеви бикини ги распослала своите телесни облини, па  сето тоа го овековечила и споделила на неколку фотографии. Од нив убаво се гледа дека Теа има со што да се пофали. Долги нозе, вито тело и извајан стас, со украсно синџирче околу појас, младата пејачка покажа  дека и без силиконски додатоци и круппни естетски интервенции, можеш да зрачиш со привлечност и убавина на сите фреквенции…

Розовото бикини доволно за да ги истакне сите нејзини облини, и однапред и одзади… Како потврда дека за да бидеш секси, бикинито не мора да е танга со само две лентички преку  набрекнатите брадавици, како што обично тоа го преферираат силиконските убавици.

Кој што сака нека збори, ама кога Теа Трајковска се сонча – „гори“… Од сексапил!

Фото: Инстаграм принтскрин/theatrajkovska

 

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева