Радио Милева
слободна

„Кој не сака прасиња сигурно сака мечки“- Милица Дабовиќ ги воодушеви своите следбеници во минијатурен костим за капење (фото+видео)

„Кој не сака прасиња сигурно сака мечки“- Милица Дабовиќ ги воодушеви своите следбеници во минијатурен костим за капење (фото+видео)

Поранешната кошаркарка Милица Дабовиќ секојдневно на социјалните мрежи објавува провокативни фотографии и видеа.

Атрактивната Милица ужива на море во родниот град, од каде секојдневно објавува слики од плажа и правеше хаос со своите „скандалозни“ бикини, а сега следеше и  видео во едно исто како што беше!

Имено, таа е снимена во минијатурен плетен костим за капење, а на градите и интимниот дел имала само мечиња – наместо претходните прасиња.

„Кој не сака да плива со прасиња, сигурно сака мечки“, напишала во описот и испратила бакнеж.

Милица, кога објави фотографии во истиот модел на костими за капење, наиде на бројни осуди на интернет.

„Зарем не е премногу за жена на ваши години, која има дете, остварена во животот во секоја смисла, да носи толку провокативни костими за капење како денешните старлети“, гласи еден од коментарите на кој кошаркарката не можеше да остане имуна.

„Ќе ги објавам сликите што ги сакам и ќе го направам тоа гордо, како мајка на момче кое многу добро знае која сум и ќе порасне знаејќи го тоа. Времето на сите ќе помине, а и моето. Сакам да го грабнам ова малце живот и да дишам слободно.  Ако не Ви се допаѓа мојот задник не го гледај ако не знаеш нешто убаво да кажеш, молчи! Секој си има свое право и мислење не обвинувам никого, но со повеќе убави зборови животот на секого може да биде многу поубав, подобар и поедноставен – им одговори Милица на хејтерите и додаде:

„Градите не ми пораснаа доволно за да ги покажам, а да вградам не ми паѓа на памет. Отсекогаш сум сакал да се разликувам од мнозинството и така нека остане! А задникот е приказна сама за себе. Тој е бомба!

Не се срамам ниту од годините, ниту од телото, ниту од своите постапки. Тоа ми е најважно!“, напиша Милица.

Фото:Пинтскрин/Инстаграм/Милица Дабовиќ

Останати вести од Радио Милева