Живот и Стил

Кој ќе биде најсреќен, а кој најмоќен знак во 2018 година?

Кој ќе биде најсреќен, а кој најмоќен знак во 2018 година?

Новата година за секој знак во зодијакот дава можност во нешто да се докаже – сега веќе знаеме кој знак кој во 2018 ќе биде најмоќен, а кој најсреќен…

Најмоќен знак

Можеби ќе ве изненади, но најмоќен знак во 2018 ќе биде Риба. Пред ова романтично и нежно суштество ќе се најдат бројни предизвици и препреки кои Рибата подготвено ќе ги дочека, бидејјќи астролошките прилики и се такви што Рибата многу лесно од сето тоа може добро да профитира.

Најзаводлив знак

Овените можеби не се секогаш најслатки, но затоа имаат енергија за извоз, што им дава неодолив шарм. Во 2018 година нема да им недостасуваат удварачи и обожователи.

Најдоверлив знак

Во оваа година најмногу можете да им верувате на Девицата. Нејзе најлесно ќе и боде да се грижи за другите. Ќе покаже завидно ниво на сочуство, емпатија и посветеност, што нивните најблиски особено ќе се радуваат.

Најитар знак

Нема сомнвање, тоа ќе биде Шкорпија. Доколку сака освета, ништо неможе да и застане на пат. Ако шкорпијата негде погреши во 2018 година ни за жива глава нема да признае, а нема ни да мора, се додека ја носи круната за најитар знак.

Најсладок знак

Звучи необично, но Стрелецот во оваа година ќе има моќ да стане мистер/мис слатки. Ќе биде свесен и тоа како за својата убавина и стил, па ќе го одликуваат со доза за нарцисодност. Во 2018 огледалото за Стрелецот ќе биде нераздвоен пријател.

Најсреќен знак

Близнаците во тек на годината ќе ги прати среќа на секој чекор. Ќе бидат полни со оптимизам, а во тоа ќе помогнат и поволните прилики. Често ќе се најдат на вистинското место во вистинско време, така да од секоја прилика ќе можат да извлеча нешто.

Најсемеен знак

Доколку сте во брак со Рак, пред вас е година на љубов, семеен мир и топлина. По природа семејниот Рак во 2018 просто ќе ужива во грижа за деца. Оние кои немаат деца, ќе фантазираат за тоа и ќе бараат партнер со строги морални принципи во кои ќе можат да се потпрат во секој момент и на кои можат да им веруваат.

Најзборлет знак

Кога се доѓа до дебата, расправи, говорништво и размена на мислења, никој не ќе може да ја надмине Вагата. Таа буквално ќе може да разговара со секого и за се.

Најтаен знак

Јарецот по природа е таков кој што тешко се отвара, а 2018 година ќе биде особено добар во криење на тајни. Толку добро ќе умее да ги крие своите чуства и факти, што и и искусните покераши би му завиделе. Кој ќе се обиде да открие каков е Јарецот и што чуствува, ќе налета на ѕид.

Најгламурозен знак

Дефинитивно водолијата во 2018 година ќе биде свртена кон мода, стил, и гламур. Ќе сјае како холивудска ѕвезда на црвен тепих во секоја прилика, па макар тоа да биде одење по набавка. Се ќе право со стил.

Најнезаборавен знак

Лавот со своето кралско држење во 2018 година ќе доминира и плени со внимание. Секој јој го познава Лавот во тој период, ќе ја памти долго таа средба. За тоа ќе допринесе неговиот вродениот смисол за хумор, интелектуалноста и јака личност.

Најкултурен знак

Најпристоен знак со најдобри манири во 2018 година ќе биде Бик. Ретко или скоро невозможно е да се исфрли од такт. Фин и љубезен како што е ќе одбегнува непристојни, прегласни и агресивни луѓе.

 

Извор : Засе.мк