Радио Милева
морска романса

Кој е новото момче на згодната и ексцентрична пејачка Сенидах? (ФОТО)

Кој е новото момче на згодната и ексцентрична  пејачка Сенидах? (ФОТО)

Додека Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах, уживаше на одмор, фотографиите со нејзиното момче Марко осамнаа во јавноста, која љубпитно се прашува кој е човекот, па медиумите тргнаа во истрага?!

Јасно е дека Сенида е заљубена затоа што не ја отстранува насмевката од лицето, но малкумина знаат нешето за нејзиното момче затоа што тоа не е јавна личност.

Мистериозниот Марко наводно работи како обезбедување во еден ноќен клуб. Ја запознал пејачката случајно, а потоа започнал романса со неа.

„Марко е многу убаво и културно момче. Двајцата се запознаа во една дискотека на црногорското крајбрежје во текот на летото додека тој работеше како обезбедување. Тие се запознаа преку заеднички пријатели, а на првата средба тој помина извесно време со Сенида во бекстејџот“ – изјави добро информиран извор.

„Меѓу нив веднаш можеа да се видат искри . Марко им се пофали на своите пријатели дека е во друштво на атрактивната пејачка, а по кусо време, двајцата се впуштија во љубовна романса“ – тврди изворот и продолжува дека иако Марко дипломирал на поморското училиште, но на крајот сепак решил да работи како собезбедувач во клубовите.

Останати вести од Радио Милева