Радио Милева

Кој би рекол дека животот ќе и се промени: Меган Маркл пред 15 години се фотографираше пред палатата во која сега живее! (фото)

Кој би рекол дека животот ќе и се промени: Меган Маркл пред 15 години се фотографираше пред палатата во која сега живее! (фото)

Принцот Хари и британската актерка Меган Маркл во саботата го кажа судбуносното „Да“ и запливаа во брачните води.

По тој повод, на социјалната мрежа Твитир, помеѓу петокот и саботата беа споделни вкупно 6.604.498 твитови, соопштуваат од комапанијата Твитер.

А најсподелуван твит – 105.000 пати е оној на кој ја има фотографија од Меган Маркл од млади години како позира пред палатата во која сега живее.

„Еден ден имате 15 години и позирате пред Бакингемската палата, а по 22 години се мажите за принцот Хари. Надреално, напиша Луси која ја објави фотографија.

Меган има 36 години и е постара од сопругот три години.

фото: Твитер

Останати вести од Радио Милева