Радио Милева
Има ли вистина?

Кој би рекол: Бредли Купер има нова девојка и тоа светски позната пејачка (фото)

Кој би рекол: Бредли Купер има нова девојка и тоа светски позната пејачка (фото)
фото:бредли купер/инстаграм

Британската пејачка Адел е во врска со холивудскиот актер Бредли Купер, пренесуваат светските медиуми. Наводно нив ги запознала Лејди Гага, пејачката која се шпекулираше дека имаше кратка љубовна авантура со актерот, за која пишуваа медиумите.

Откако минатата година се разведе од сопругот Симон Конецки, 33-годишната Адел сега повторно најде среќа во љубовта.

„Magazin New Idea“ пишува дека Бредли не останал рамнодушен на нејзиниот нов изглед.

Во изминатиот период Адел се посвети на вежбањето и здравата исхрана и ослабна преку 40 килограми.

Купер е сам веќе една година, откако се разведе од руската манекенка Ирина Шајк.

Коллку има вистина во ваквите гласини, остануива да видиме…

Останати вести од Радио Милева