Радио Милева
како близначки

Кој би помислил? Ова е мајката на Цеца Ражнатовиќ со која многумина тврдат дека многу личат (фото)

Кој би помислил? Ова е мајката на Цеца Ражнатовиќ со која многумина тврдат дека многу личат  (фото)

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ често истакнува колку е горда на фактот што нејзините родители секогаш ја поддржувале во текот на нејзината кариера ѝ и давале ветер во грб.

Иако не ги гледаме често во јавноста, пејачката сега на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со својата мајка Мира Величковиќ која е многу убава жена.

Многумина ја забележале големата сличност помеѓу мајката и ќерката, а некои се на мислење дека фолк дивата убавината ја наследила од неа.

– Мама… – напиша Цеца во описот на фотографијата што ја објави…

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Останати вести од Радио Милева