Љубов и Секс

Кои хороскопски знаци најчесто се разведуваат?

Кои хороскопски знаци најчесто се разведуваат?

Многумина од нас не се свесни за своите маани кои еднаш мора да испливаат на површина, а често можат да бидат причина за неуспех во љубовта. Според астрологијата, одредени знаци најчесто се разведуваат и разделуваат, бидејќи за тоа тие се главните виновници.

Кога ќе се стави крај на една врска или брак,  многумина имаат тенденција да го обвинат бившиот партнер за раскинувањето. Но, некои луѓето едноставни самите си се виновни за тоа.

За кои хороскопски знаци станува збор?

Овен

Овните никогаш во целост не се посветуваат бидејќи обожуваат да скитаат. Не ги држи љубопитноста на едно место, секогаш се во движење и тоа најчесто им смета на партнерите.

Кога е врската сериозна. Често се случуваат конфликти. Во текот на караници, Овенот сака борба, а тоа е една од главните причини што им се случува разделба со луѓето.

Бик

Една од најголемите маани на Бикот е што попрво ќе се вљубат во нешто материјално, отколку во одредена личност. Лојални се, но и тврдоглави и често времето го минуваат во лутина.

Партнерите им укажуваат дека е тоа одбивно, па со самото тоа се случува разделба или развод. Делуваат премногу негативно, иако е тоа далеку од вистината.

Девица

Не може да бидете задоволни, имате проблеми со сите и секогаш се фокусирате на негативното, без оглед колку работите можат да бидат безначајни. Постојано се жалите како работите можат да бидат подобри, а со самото тоа партнерот се чувствува како во вас да нема позитивност. Поради тоа и се откажуваат од врската со вас.

Извор:Кајгана.мк