Радио Милева
неодоливо провокативна

Кога Сораја ќе ги рашири нозете… (ФОТО)

Кога Сораја ќе ги рашири нозете… (ФОТО)

Српската старлета Сораја Вучелиќ неодамна беше ппротерана од Србија, каде и беше забранет влезот како на „персона нонграта“, односно непожелна личност. Тоа можеби во прв момент и ја погоди, но очигледно многу не ја загрижи, па набрзина старлетата се снајде и одлета таму каде што е попожелна – во САД.

Палм Спрингс – Калифорнија, беше нејзиното последно одредиште каде што Сораја преку ден уживаше во дневната шема и денските забави на отворено, а навечер…

Ееее… калифорниските ноќи очигледно имаат друг шарм и мамат поинаков предизвик…

Затоа Сораја соблече се’ од себе, па го облече најпровокативното на себе… Кусото фустанче од проѕирна тантела, па завзема исто толку провокативна поза, качена на кретвеот со  раширени нозе…

А кога Сораја ќе ги рашири нозете… Ајде одолејте и…  да ве видам ако можете?

Останати вести од Радио Милева