Радио Милева

Кога се исклучени камерите: Еве што прави Татјана Стојановска пред вестите (фото)

Кога се исклучени камерите: Еве што прави Татјана Стојановска пред вестите (фото)

Секој работен ден македонската презентерка е подготвена за пред ТВ екраните за да ги води информативните вести и да ги извести граѓаните за важните случувања во Македонија, регионот и светот.

Татјана Стојановска имаме прилика да ја гледаме како презентерка на Канал 5 телевизија каде што има задача да не извести кои се важните случувања во денот.

фото:Фејсбук

Пред камерите на медумот секогаш може да ја видиме во пристојно издание кое прилега на нејзината професија.

Додека, Стојановска чека да започне главната шпица за вестите, таа си прави селфи. Презентерката на социјалните мрежи објави фотографија од студиото на Канал 5 пред вестите во 18ч.

фото: принтскрин/инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева