Љубов и Секс

Кобни грешки по раскинување: 2 работи кои не смеете да ги правите ако сакате да се смирите со партнерот

Кобни грешки по раскинување: 2 работи кои не смеете да ги правите ако сакате да се смирите со партнерот

Иако за некои раскинувањето е знак за конечен крај на врската, за некои дами ова е можност „дополнително да работат“ за да го вратат партнерот и да ја започнат врската од почеток.

Но, токму поради оваа желба повторно да го свртат вниманието на себе, прават грешки кои само дополнително го оддалечуваат, за што зборуваше и тренерот за трансформации, Слаѓана Трикиќ.

Слаѓана е експерт за партнерски односи и сподели две грешки кои жените ги прават по раскинувањето:

1. По раскинувањето, многу жени прават некои грандиозни потези, му испраќаат подароци на домашна адреса, на неговата работа, оставаат писма под шофершајбната на автомобилот или цвеќињата и слично, некои слични постапки, кои се принудени, претерани, необични. Затоа го терате уште повеќе да се оддалечи од вас.

2. Објавуваат на социјалните мрежи колку се среќни. Ова е нешто што знаеме дека се случува многу. Раскинувањето е повеќе или помалку трауматичен настан, а ако веднаш откако ќе се сликате како среќна, пресреќна, насмеана, тоа само значи дека сакате да ја предизвикате неговата реакција, што е вистина и дека не сте искрени. Сакате да манипулирате со него, што повторно не наведува на тоа дека уште повеќе ќе се дистанцирате од него – заклучува Слаѓана.

Извор: Попара.мк