Радио Милева
за родителството

Клои Кардашијан пред еден месец доби син, дури сега го откри неговото име (фото)

Клои Кардашијан пред еден месец доби син, дури сега го откри неговото име (фото)

Старлетата Клои Кардашијан на почетокот на август доби син со поранешниот партнер Тристан Томпсон, со помош на сурогат мајка.

Момчето е нивното второ дете, а Клои само што дознала дека му дале име Тео.

После тоа, таа откри како е да се биде самохрана мајка на две деца и како се справува со нив.

„Да можеш да обликуваш мали луѓе во навистина неверојатни и одлични луѓе е чест, но и подарок. Знам дека е клише, но сакам сè, дури и тешките делови од родителството. Тоа може да биде страшно, но јас си ја преземам работата. многу сериозно“, рече таа за „Elle“.

„Треба сериозно да ги сфатиме тие улоги, особено во денешно време, кога децата имаат пристап до толку многу содржини и се изложени на толку многу информации на толку млада возраст“, ​​додаде Клои.

Да потсетиме, Клои и Тристан раскинаа во декември минатата година, откако таа дозна дека тој повторно ја изневерил и добил дете со друга жена. Нивниот син е зачнат само еден месец пред целиот скандал.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Клои Кардашијан/Мирослав Лелас

Останати вести од Радио Милева