Радио Милева
фановите се бесни

Клои Кардашијан и оваа година не беше поканета на „Мет Гала“, а причината е бизарна?

Клои Кардашијан и оваа година не беше поканета на „Мет Гала“, а причината е бизарна?

Еден од најважните њујоршки модни настани, Мет Гала, и оваа година ги собра најпознатите имиња од светот на модата и музиката, а Клои Кардашијан и оваа година не беше поканета.

Таа не беше поканета на престижниот настан со одлука на главната уредничка на списанието „Вог“, Ана Винтур, која оценила дека Клои не е доволно популарна за да  прошета на црвениот килим.

Како што пишува британскиот „Тhe Sun“ за Клои Кардашијан нема место на А -листата на Ана – големи sвезди кои се покануваат на овој настан.

Имено, таа е само на Ц – листата на популарни личности, и покрај тоа што има 183 милиони следбеници на Инстаграм.

Оваа година, Винтур покани многу инфлуенсери и TikTokers на Мет Гала оваа година, вклучувајќи го и Едисон Реј, кој го следат 39 милиони луѓе на Инстаграм и 85 милиони на Тикток.

фото: Profimedia/JACK/BACKGRID/Backgrid USA/instagram/kloi kardasijan

Останати вести од Радио Милева