Живот и Стил
празници се ближат

Кликер техника за боење велигденски јајца: Ќе се воодушевите! (ВИДЕО)

Кликер техника за боење велигденски јајца: Ќе се воодушевите! (ВИДЕО)

Се ближи најголемиот христијански празник Велигден, а време е полека да размислуваме за најубавиот обичај – бојадисувањето јајца.

Сите полека се подготвуваме и смислуваме како да бојадисуваме јајца оваа година, на многумина од вас сигурно им здодеа вапсаните јајца во една боја, па затоа ви носиме нешто што е ефективно, а кое лесно се прави и им успева на сите.

За техниката на добивање ефект „кликер“ потребни ви се бои во кесичката по избор, малку оцет и неколку лажици масло.

Целото видео погледнете го во продолжение: