Радио Милева
големи девојки

Ќерките на Карлеуша и го провалиле нејзиниот гардеробер: Атина и Ника во фустаните на мајка им (фото)

Ќерките на Карлеуша и го провалиле нејзиниот гардеробер: Атина и Ника во фустаните на мајка им (фото)

На новогодишниот настап на Јелена Карлеуша во хотел во Белград присуствуваа и нејзините ќерки Атина и Ника Тошиќ. Девојките за оваа пригода ги облекоа фустаните на мајка им, а пејачката покажа како им стојат  креациите кои таа ги носи на нејзиниот Инстаграм.

Постарата Атина избрала бел краток фустан дизајниран од Софија Милошевиќ, кој Јелена Карлеуша го носеше во една прилика во Дубаи, додека помладата Ника носеше црн шорц исто така од познат бренд на улична мода, во кој нејзината мајка се појави во емисија која ја водеше модниот дизајнер Саша Видиќ.

Но, уште пред да покаже како изгледаат девојките во нејзините фустани, Карлеуша откри дека ќерките избрале креации од нејзиниот гардеробер.

– Атина и Ника се тука, беа и лани тука, но сега се веќе  во фустаните и чевлите на мајка им, тоа можам да ви го кажам, тие се веќе големи девојки, многу сум горда на тоа – рекла Карлеуша пред да излезе пред публиката.

Фото:Принтскрин/Јутјуб/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева