Радио Милева

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ „грми“ во бикини, а покрај неа мускулесто момче: „Веќе ми недостига!“ (фото)

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ „грми“ во бикини, а покрај неа мускулесто момче: „Веќе ми недостига!“ (фото)
фото:инстаграм/мина јоксимовиќ

Мина Јоксимовиќ, ќерката на пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ, се врати од одмор, но како и обично, дури и откако уживаше во морето, останаа фотографии за објавување на социјалните мрежи кои потсетуваат на еден убаво поминат период.

Па така, Мина за нејзините следбеници на Инстаграм сподели фотографија во бикини, а на „стори“ објави фотографија која е насловена како веќе и недостасува плажата и морето.

Првата црно -бела фотографија на која седеше на лежалка и позира, таа ја наслови: „Живеам во 90-тите и во 00-тите“.

фото:инстаграм/мина јоксимовиќ

До Мина на следната фотографија е едео мистериозно момче, чиј идентитет очигледно сакаше да го скрие, па не е познато дали станува збор за нејзината посилна половина или е само пријател.

фото:инстаграм/мина јоксимовиќ

Инаку, Мина од неодамна се впушти во музичките води и тргна по стапките на својот татко, а многумина заклучија дека таа одлично пее.

Останати вести од Радио Милева