Радио Милева
нова модна икона

Ќерката на Топалко е тренди: Хелена Топаловиќ и закопчана до грло воодушеви со новиот изглед (ФОТО)

Ќерката на Топалко е тренди: Хелена Топаловиќ и закопчана до грло воодушеви со новиот изглед (ФОТО)

Популарната инфлуенсерка и ќерка на  српскиот пејач Топалко, убавата Хелена Топаловиќ е позната по својот атрактивен изглед и провокативни фотографии што ги објавува на својот профил на Инстаграм. 

Меѓутоа, овој пат таа го привлече вниманието не со својот неодолив сексапил и телесните облини, туку со необичната фризура.

 

Таа објави фотографија како излегува од автомобилот, на која акцентот е ставен на нејзината фризура која е мошне интересна. Плетенки и прамени кои паѓаат по лицето и образите, станаа вистински хит во светот, а Хелена се обидува да го следи секој тренд.

На нејзините следбеници им се допадна нејзината фризура, па коментарите просто сами извираа. „Мачко, врвна фризура“, „Плетенките ти изгледаат добро“, „Интересно“, „Убава си“… И многу повеќе од тоа, а многумина веќе ја прогласија за нова српска модна икона!

А вам како повеќе ви се допаѓа?

Останати вести од Радио Милева