Радио Милева

Ќерката на Сузана Турунџиева неодамна беше матурантка, а вака изгледаше Лора пред 15 години (фото)

Ќерката на Сузана Турунџиева неодамна беше матурантка, а вака изгледаше Лора пред 15 години (фото)

Ќерката на македонската водителка, пејачка и писателка Сузана Турунџиева, Лора неодамна беше матурантка.

Таа ја направи горда својата мајка, а со својот изглед и ненападлива шминка изгледаше како кукла.

Сузана често знае да пребарува по своите стари фотографии и да се наврати наназад на годините и да се потсети како некогаш изгледаше.

Така, таа често на својот Инстаграм споделува фотографии од својот стар албум кои и будат многу спомени.

Пред некој ден таа објави фотографија од неа и нејзината ќерка Лора пред 15 години, еве како тогаш изгледаше ќерката на Сузана која денес е вистинска убавица.

Lora&me 15years before…

A post shared by Сузана Турунџиева (@suzana_turundzieva) on

фото: Фејсбук

Останати вести од Радио Милева