Радио Милева
пресликана...

Ќерката на Снежана Ѓуришиќ е вистинска убавица: „Мојот клон, ја љуби мајка…“ (ФОТО)

Ќерката на Снежана Ѓуришиќ е вистинска убавица: „Мојот клон, ја љуби мајка…“ (ФОТО)

Фолк пејачката и членка на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ – Снежана Ѓуришиќ избегна да го коментира  напишаното за нејзиниот син Марко Гвозденовиќ дека е осомничен за грабеж и напад врз неа, до фактот дека избегал од болницата на лекување поради алкохол. Едно време, Снежана искрено призна дека не ги оправдува постапките на наследникот, туку дека е нејзино дете и дека ќе биде со него до крајот на животот, иако многу од неговите изговорени зборови ја повредуваат.

Но, она со што се гордее пејачката е секако нејзината ќерка, која ја спомена во неколку наврати.

„Физички сме далеку, но секогаш е тука. Мајка е на две деца. Таа има прекрасен сопруг и дечиња. Живеат во Њујорк. Таа исто така пее прекрасно“ – рече Снежана во една прилика за српски „Ало“.

„Фала му на Бога и на технологијата, па да можеме да се видиме и слушаме кога сакаме, што ми ги намалува грижите. 

А дека ќерката на фолкерката е убава на мама, покажуваат фотографиите. Убаво бело лице, сино-зеленкасти очи, руса коса… или како што самата Снежана напишала: „Мојот клон, ја љуби мајка…“  – споделувајќи ги и споредувајќи две фотографиедна до друга – нејзината и онаа на нејзината ќерка Маја.

А, Вие што мислите, дали е навистина така?

Фото: Инстаграм принтскрин/snezana.djurisic_

Останати вести од Радио Милева