Радио Милева
по стапките на мама

Ќерката на Синди Крафорд има само 16 години, но сите се убедени дека ќе ја надмине мајка и (ВИДЕО)

Ќерката на Синди Крафорд има само 16 години, но сите се убедени дека ќе ја надмине мајка и (ВИДЕО)

Иако има само 16 години, Каја Гербер, ќерката на Синди Крафорд и Ранде Гербер, привлекува огромно внимание, а речиси сите модни експерти очекуваат дека тааа ќе има  брилијантна кариера.

Каја, која многу личи на нејзината позната мајка, веќе предизвикува многу различни коментари – едни сметаат дека е премногу слаба, па дури и анорексична, додека за други таа е поим за убавина.

Каја веќе има повеќе од три милиони следбеници на Инстаграм и сигурно чекори по стапките на сестрите Кардашијан, барем кога станува збор за влијанието на социјалните мрежи.

Инаку, Каја Гербер ја започна својата кариера како модел уште на 10-годишна возраст кога се појави во кампањата на „Версаче“ – модната линија за тинејџери.

Останати вести од Радио Милева