Радио Милева
убавината на генетиката

Ќерката на познатата српска глумица Снежана Савиќ израсна во вистинска убавица: Вака денес изгледа Анита (ФОТО)

Ќерката на познатата српска глумица Снежана Савиќ израсна во вистинска убавица: Вака денес изгледа Анита (ФОТО)

Иако приватниот живот на Снежана Савиќ отсекогаш бил прекриен со велот на мистеријата, домашната јавност знае дека таа некогаш беше во брак со режисерот Драгослав Лазиќ. Од таа љубов, во 1980 година, се роди нивната наследничка Анита.

Анита Лазиќ дипломирала на Факултетот за политички науки, а сепак, како ќерка на нејзините родители, својата животна професија не ја пронајде во актерството. По неколку значајни улоги во сериите „Сељаци“ и „Ѕвездара“, ќерката на Снежана Савиќ се врати на својот повик и денес таа успешно се занимава со новинарство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Lazic (@anitalazic)


Како изгледа Анита денес, во јавноста е познато, меѓутоа, кога била девојче, нејзината мајка сакал да ја заштити од љубопитните очи, со оглед на тоа што нејзината кариера во тоа време била во зенитот.

Сега, на социјалните мрежи кружи ретка заедничка фотографија на мајката и ќерката од периодот кога Анита беше девојче.

Дека ќе наследи убавина од нејзината мајка, уште тогаш веќе било видливо.

Фото: Инстаграм принтскрин/snezana_savic_fan/estradnimuzickivremeplov/anitalazic

Останати вести од Радио Милева