Радио Милева

Ќерката на починатата актерка попозната од „Жикина династија“ проговори за смртта на мајка си!

Ќерката на починатата актерка попозната од „Жикина династија“ проговори за смртта на мајка си!

Foto: Dejan Briza

Актерката Јелена Жигон почина вчеравечер(10.април), а нејзиното семејство е во длабока тага и болка. Актерката и ќерка на Јелена, Ивана Жигон е во лоша состојба поради смртта на мајка си.

Таа собра сили да одговори на повикот на српскиот портал Ало.рс  и изјави:

-Не можам да зборувам. Разберете ме, навистина не можам. Многу ми е тешко, немам сили, низ солзи изјавила ќерката на познатата српска актерка.

Потсетуваме, по ненадејната  болест и кратко боледување, филмската легенда почина во болница во Белград.

Останати вести од Радио Милева