Радио Милева
додека чека улога од сонишатата

Ќерката на Марко Николиќ е исто така актерка, ама работи како келнерка (ФОТО)

Ќерката на Марко Николиќ е исто така актерка, ама работи како келнерка (ФОТО)

Ќерката на починатиот актер Марко Николиќ, Мина, е исто така е актерка, но работи во кафуле. Мина ја доби главната улога во продолжението на филмот на Стеван Филиповиќ, „Покрај мене“. Изгледа дека нејзиниот хонорар за глума не е доволен за живот, па се вратила во кафулето во близина на Сава, каде работи како келнерка.

Актерката никогаш не бегала и не криела дека работи во кафуле, а во една прилика накратко искоментиралала:

„Засега се’ уште работам во кафуле и ја чекам вистинската прилика. Некоја комедија, зошто да не? Можеби само затоа што е надвор од мојата комфорна зона, би сакал да го направам тоа. Верувам дека со драма знам како да се справам, додека потешко се опуштам со комедијата“ – изјавила тогаш Мина.

Мина играше во сериите „Утрото ќе смени се“, „Беса“, „Мама и тато си играат војна“, а со татко и играше во една од најактуелните серии во регионот „Жигосани во рекетот“.

Нејзиниот татко почина во 2019 година, а улогата во споменатата серија беше негов последен телевизиски проект.

Фото: Јутјуб и Инстаграм принтскрин/minka.nikolic

Останати вести од Радио Милева