Радио Милева
Раскош

Ќерката на Хелена Роза стана модел за долна облека: Кјара на младите момчиња им го одзеде здивот, откако ги распосла облините пред фото – објективот (ФОТО)

Ќерката на Хелена Роза стана модел за долна облека: Кјара на младите момчиња им го одзеде здивот, откако ги распосла облините пред фото – објективот (ФОТО)

Ако некогаш Хелена Роза ги полнеше, таблоидите, магазините, порталите и зрачеше со својата појава на телевизија, денес тоа почна да го прави нејзината наследничка Кјара.

Хелена заедно со сопругот, синчето и ќерката веќе неколку години живее во Нов Зелан каде почнаа нов живот.

Oттаму не ретко преку социјалните мрежи мама Хелена и Кјара покажуваат како им минува секојдневнието.

Од последните објави Хелена, а потоа и наследничката се пофалија дека почнала да биде модел за долна облека.

Кјара е доста посветена на вежбањето и танцот, па оттука разбирливо дека со такво тело ќе добие моден ангажман.

Овој пат, таа позира во беж модел на градник и танга гаќички, а на фотосесијата е заедно со уште една прекрасна девојка.

Веруваме дека ова нека да биде првиот и последен моден ангажман на Кјара која мора да се признае дека изгледа пркрасно, на што веруваме дека мама Хелена е особено горда.

фото:Инстаграм принтскрин/Хелена Роза/Кјара Гоља

Останати вести од Радио Милева