Радио Милева

Ќерката на Гоца Божиновска откри што мисли за идната снаа Бојана Родиќ

Ќерката на Гоца Божиновска откри што мисли за идната снаа Бојана Родиќ
фото:зорана шијан/инстаграм

Мирко Шијан, синот на фолк-пејачката Гоца Божиновска, веќе некое време е во врска со Бојана Родиќ.

Таа е сестра на Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ, додека Мирко и Вељко се добри пријатели.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic) on

Сестрата на Мирко, Зорана Шијан не сака да биде изложена во јавноста, но од време на време таа ги радува своите следбеници одговарајќи на различни прашања.

Така беше и овој пат.

– Мислење за Мирко и Бојана – беше прашањето, а секако се однесуваше на врската помеѓу нејзиниот брат Мирко Шијан и неговата девојка Бојана Родиќ.

За нив, Зорана имаше само едно големо срце, со што стана до знаење дека ги поддржува одлуките на нејзиниот брат.

А на прашањето: Каква е снаата?

-Исклучително добра и нормална, вели Зорана.

Останати вести од Радио Милева