Радио Милева
трансродна личност

Ќерката на Џенифер Лопез не сака да биде женско: Пејачката потврди пред илјадници гледачи (Фото)

Ќерката на Џенифер Лопез не сака да биде женско: Пејачката потврди пред илјадници гледачи (Фото)

Ќерката на Џенифер Лопез го менува полот, а пејачката тоа го потврди  пред полниот стадион „Доџерс“ во Лос Анџелес.

Лопез е позната како личност која им пружа огромна поддршка на децата, па така беше и сега на заедничкиот настап со нејзината ќерка.

Познатата Џенифер Лопез настапи во дует со својата ќерка Ема, која ја доби од бракот со  Марк Ентони.

Она што го привлече вниманието, освен што Џеј Ло пееше со својот „омилен пејач “, е тоа што таа секогаш и се обраќаше со родово неутрална заменка „тие“, објави Мирор.

„Последен пат вака пеевме заедно на ваков голем стадион и цело време ги молев да пеат со мене, но тие не сакаа. Затоа ова е многу посебна пригода. Тие се многу зафатени, резервирани и  скапи – заклучила Лопез.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @emme.munizz

Да потсетиме, Џенифер Лопез настапи на хуманитарен настан на стадионот„ Доџерс“ во Лос Анџелес, а Ема со неа ја изведе песната „A Thousand Years“. Нејзината ќерка за време на настапот носеше микрофон во боја на виножито.

Џеј Ло и Марк Ентони имаат и син, кој е брат близнак на девојчето Ема.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/emme.munizz/Твитер/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева