Радио Милева
му посвети и песна

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот.

-На мене ми е исто. Како да застана времето. Сė ми е полошо. Дури сега сфаќам дека нема да се врати, дека го нема. Тешко е, се обидувам да научам да живеам со тоа, но не ми оди најдобро, вели Марија и додава:

=Да, подготвив песна и ја посветив на татко ми. Не мислев дека кариерата ќе ја започнам без татко ми. Откога знам за себе сакам да пеам, но тој не сакаше ни да слушне. Со мене вежбаше последните три години, претходно не сакаше да слушне. Во последната година ме водеше во емисии, вежбаше со мене, мислам дека беше горд, вели Марија.

Пејачот Џеј Рамадановски почина на 06.12.2020 во неговиот стан во Белград. Пејачот починал како последица од срцев удар.

фото: принтскрин/јутуб/инстаграм

Останати вести од Радио Милева