Радио Милева

Ќе ве насмеат до солзи: Хит имитација на Милица Тодоровиќ и Славица Чуктераш како Марија и Миљана Кулиќ

Ќе ве насмеат до солзи: Хит имитација на Милица Тодоровиќ и Славица Чуктераш како Марија и Миљана Кулиќ
фото: принтскрин/инстаграм

Милица Тодоровиќ и Славица Чуктераш успеајаа да ги насмеат сите со урнебесната имитација на Марија и  Миљана Кулиќ.

Милица и Славица се добри другарки, а и одлично се снаоѓаат во иматициите. Тие ги вкрстија талентите, па ги имитираа мајката и ќерката од најпознатото реално шоу.

Поради една кавга со Зола во Задруга, Марија и рече на Миљана: „Ти си г*мно, расипано сушество“.

Милица и Славица ја имитираа токму оваа ситуација, а нивните следбеници имаа само позитивни коментари за нив.

„Браво девојки, луди сте“, „Умирам од сме“, „Во оригинал ги изимитиравте Марија и Миљана“.

Како изгледа нивната имитација погледнете подолу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

Останати вести од Радио Милева