Радио Милева

Ќе препознаете ли кој е на фотографијата? Некогаш млада тинејџерка, а денес позната пејачка (фото)

Ќе препознаете ли кој е на фотографијата? Некогаш млада тинејџерка, а денес позната пејачка (фото)

Иако е долго време на музичката сцена, нејзиното вистинско име ретко кој го знае. Станува збор за пејачката Тина Ивановиќ, чие вистинско име е Радмила.

Тина својата музичка кариера ја започнала со пеење по свадби во шатори, а подоцна се прослави со песната „Бунда од нерца“.

 

View this post on Instagram

 

Put putujeeeem ? ?????? #hair #hairstyles @mrvicivana @beauty_studio_likuse

A post shared by Tina Ivanović (@tinaivanovic) on

Радмила позната како Тина уште дете имала талент за музика, а на 15 години го заработила првиот хонорар. Со години пееше во клубови во Германија каде што заработи многу пари, а потоа почна да инвеститира во изгледот.

Познато е дека Тина двапати беше на пластични операции, а исто така стави и силикони.

Позната пејачка сега има 44 годни, а вака изгледаше како тинејџерка.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева