Радио Милева
„Не за кого е речено, туку за кого е печено“

„Ќе платам дупло само да биде моја“: Оваа песна била наменета за Цеца, но на крај ја отпеа Северина (видео)

„Ќе платам дупло само да биде моја“: Оваа песна била наменета за Цеца, но на крај ја отпеа Северина (видео)

Северина Вучковиќ пред 11 години го сними еден од најголемите хитови во кариерата „Град без луѓе“, а сега е откриено дека песната е напишана според животот на најголемата фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Имено, Милош Рогановиќ, кој е потпишан како автор на текстот на споменатата песна, бил инспириран од животот на Цеца и сите неволји со кои се соочила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Песната е напишана специјално за Цеца, но поради други околности заврши кај Северина.

Имено, Северина отворено им кажала на авторите на песната дека сака да плати двојно повеќе од Цеца и дека песната мора да заврши со неа, иако е напишана за Ражнатовиќ, па на крај така и се случило.

фото:Инстаграм/Курир.рс/Дамир Дервишагиќ

Останати вести од Радио Милева