Радио Милева
без гаќички до тронот...

Кипарската претставничка е секси атракција на Евровизија: Андромахи оди на победа без долна облека (ФОТО)

Кипарската претставничка е секси атракција на Евровизија: Андромахи оди на победа без долна облека (ФОТО)

Кипарската претставничка на Евровизија Андромахи Димитрополу е вистинска секси атракција, рај  за очи каде и да се појави во Торино, каде до сабота ќе се одржува Евросонг 2022.

Кога  учесниците за прв пат официјално зачекореа на тиркизниот килим се појави и таа, шокирајќи ги присутните, кои не можеа да ги одвојат очите од неа, зашто Андромахи не носеше гаќички на себе.

Нејзиниот долг розов фустан буквално ги примами фоторепортерите и камерите да се „залепат“ за неа , особено поради  долгиот шлиц до колковите, кој јасно откриваше дека на ваков модел, гаќичките се вишок.

Освен неа и двете нејзини придружни вокали исто така блеснаа во своите креации, иако остана нејасно дали и тие и се придружиле на кипарската пејачка во не носењето на долна облека?!

Дали ова ќе остави впечаток кај жирито и публиката и дали можеби и за време на полуфиналната вечер Андромахи со нешто уште поексплицитно ќе го привлече вниманието, останува да видиме?! Како и тоа дали сексапилот и провокацијата ќе и помогнат да дојде до посакуваното финале, а и до висок пласман во него, а зошто да не и победа?

Фото: Инстаграм принтскрин/andromache_dim

Останати вести од Радио Милева