Радио Милева
„диви тинејџерки“

Ким Кардашијан сподели фотографија од тинејџерските години, па ги замоли нејзините ќерки да не бидат како неа

Ким Кардашијан сподели фотографија од тинејџерските години, па ги замоли нејзините ќерки да не бидат како неа

Ким Кардашијан сподели фотографии кога била тинејџерка, па ги замолила ќерките да не бидат како неа.

Во емотивна објава на Инстаграм по повод Меѓународниот ден на ќерката, Ким сподели неколку нејзини фотографии.

Ким Кардашијан ги замоли своите ќерки да се „смират“ откако призна дека таа самата била тинејџерка од кошмарите на секој родител.

Кардашијан побара од своите ќерки Норт и Чикаго да го избегнат периодот на „диви тинејџери“, како што била и таа, а го искористи моментот за да и се извини на својата мајка Крис Џенер.

– Видов дека е Национален ден на ќерката, па овој пост оди за мајка ми и моите ќерки – напиша таа и продолжи:

– Норт и Чи, ве молам бидете лесни со мене кога имаш исто колку што имам јас на овие фотографии, и мамо, сакам да ти кажам извини! Се сеќавам дека бев мирна овде затоа што Кортни ви го украде автомобилот само за да го вози низ блокот, но иако не учествував, сепак бев во неволја!

фото: профимедиа/инстаграм

Останати вести од Радио Милева