Радио Милева
Пишман Дара

Килоти, жартиери и крстови: Фолкерката шокираше со аутфитот во кој се сликаше! (ФОТО)

Килоти, жартиери и крстови: Фолкерката шокираше со аутфитот во кој се сликаше! (ФОТО)

Аутфитот на познатата фолк пејачка во фотосесијата пред нејзиниот голем концерт во Белград предизвика бурни реакции.

Дара Бубамара предизвика лавина од коментари за комбинација во која беше облечена за сесија, на која искомбинирала  христијански симболи, жартиери и килоти!

Со цел да ги смири страстите, пејачката веднаш објави нова, многу колоритна фотографија која исто така го најавува нејзиниот концерт во Арена, закажан за 21 април.

Нејзините следбеници на социјалните мрежи веднаш ја опсипаа со комплименти на сметка на дамскиот стилот на пејачката.

Останати вести од Радио Милева