Радио Милева
протоколарно...

Кија Коцкар „со половина уста“ и ја честиташе приновата на Луна: „И посакувам се’ најдобро, но… за повеќе, знаете кому треба да се обратите“ (ФОТО)

Кија Коцкар „со половина уста“ и ја честиташе приновата на Луна: „И посакувам се’ најдобро, но… за повеќе, знаете кому треба да се обратите“ (ФОТО)

Пејачката и една од победничките на реалното шоу „Задруга“, Луна Ѓогани вчера, 15 јуни 2021 година се породи и на свет ја донесе ќеркичката Миа!

Многу поранешни ријалити учесниции  и испратија честитки, а меѓу нив случајно се најде и најголемата ривалка на Луна, кој и го превзеде тогашниот сопруг и направи да се разведе од него, Кија Коцкар.


Истиот ден кога Луна се породи на Кија и беше врачена престижната награда „Нај жена на 21 век“.

По тој повод давајќи иузјава, беше запрашанаи што има да и каже на Луна по повод породувањето. Ико помалку затечена од ситуацијата и особено од прашањето, Кија протокаларно честиташе:

„И  посакувам се најдобро, но навистина не би коментирал повеќе. Ако сакате да прашате некого за коментар за Луна, за повеќе – знаете кај кога треба да се јавите“ – рекла Коцкар и на тој начин го посочила  нејзиниот поранешен сопруг,подоцна голема љубов на Луна од „Задруга“, пејачот  Слоба Радановиќ.

Фото: Инстаграм принтскрин/kijakockar

 

Останати вести од Радио Милева