Радио Милева
без влакна на јазикот

Кија Коцкар распали по српската естрада: „Такво ѓубре од луѓе немам видено во животот“

Кија Коцкар распали по српската естрада: „Такво ѓубре од луѓе немам видено во животот“
фото: принтскрин/јутуб

Пејачката и учесничката во „Задруга“, Кристина Кија Коцкар зборуваше за својот живот, успех и за колегите.

Таа откри дека изгубила одреден дел на публика.

„Кога направив успех, кога се дигнав од калта, тогаш веќе изгубив дел од публика, повеќето жени. Кога видоа дека направив некој успех, а тие останаа таму каде што се, а мојот живот отиде малку понапред“ вели Кија.

фото: принтскрин/јутуб

Таа проговори и за пријателството со Кристина Живковиќ и откри зошто ја критикува.

фото: принтскрин/јутуб

„Ја критикувам бидејќи не секогаш го кажува она што го мисли. Ја критикивам, но и ја разбирам. Има други причини. Имаме исти ставови, јас имам остар јазик и затоа не зборувам со пола естрада, ме блокираа бидејќи ја кажувам вистината. Луѓето ме напаѓаат преку весниците, а потоа велат дека не го кажале тоа. Ме блокираа на Инстаграм, иако сите ме подржуваа почнав да им сметам. Луѓето се дволични, јас цел живот работам со луѓе, но такви ѓубриња немам видено. Тоа е најголемото ѓубре во светот. Луѓето се суетни, ја нападнаа Теодора за честитки, тоа е нејзин живот има право да прави што сака“, вели Кија.

Потсетуваме, Коцкар победи во првата сезона на „Задруга“,.

Останати вести од Радио Милева