Радио Милева
мозокот на пауза

Кија Коцкар јавно ја испровоцира естрадата: „Потешко е да си стујардеса отколку пејачка“ (ФОТО)

Кија Коцкар јавно ја испровоцира естрадата: „Потешко е да си стујардеса отколку пејачка“ (ФОТО)

Пејачката и поранешна реалити ѕвезда  Кија Коцкар во една емисија откри дека планира да се врати на старата работа како стјуардеса, иако, покрај пеењето, таа започна и нов бизнис, отвори и  личен бренд за производство на бикини.

„Понекогаш сакам да се вратам на старата работа, но би сакала да работам за приватна авиокомпанија. Потешко е да си стјуардеса во животот, отколку пејачка, затоа што кога си стјуердеса треба да го вклучиш мозокот“ – рекла Кија и со тоа ја испровоцирала естрадата.

Кија изјавила и детали за несреќата која неодамна ја имаше.

„Се е во ред. Не доживеав тешка несреќа, само табличките ми се искривени, на никој ништо не му фали,  се е ОК.“

Фото:Принтскрин/Инстаграм/kijakockar

 

Останати вести од Радио Милева