Радио Милева

„Киа е многу паметна девојка, Луна живееше со нас“: Цеца прозбори за реалното шоу „Задруга“

„Киа е многу паметна девојка, Луна живееше со нас“: Цеца прозбори за реалното шоу „Задруга“

Фолк дивата Светлана Цеца Ражантовиќ го кажа своето мислење за реланото шоу „Задруга“.

Иако многу јавни личности кријат дека го следат реалното шоу, таа откри кој е нејзин фаворит.

„ Тоа е забава за широката народна маса. Не знам зошто некои луѓе се кријат дека гледаат. Ако ме прашате кого би издвоила, тоа сигурно е Војк Џанс. Навистина сум воодушевена колку момчето е културно и добро воспитано. Не го познавам, но ме воодушеви изјавата дека неговото семејство не е дел од реланото шоу, па поради тоа не се појавува во медиумите. Мој фаворит е Кристина. Паметна, убава, образована девојка“ изјави Цеца.

Познато е дека Луна беше пријателка со ќерката на Цеца, Анастасија.

„Како дете живееше со нас. Се дружеше со моите деца, ја чував и гледав на неа како на свое дете. Морам да признам дека не ја видов последните пет години. Таа беше другарка на мојата ќерка. Кога живееше кај нас беше мирно и мило дете, изјави пејачката.

Што се однеува со Слоба Радановиќ немаше некое мислење.

„Момчето не го познавам многу добро, но колку што можев да забележам во „Ѕвездите на Пинк“ тоа е фино момче. Талентиран е и верувам дека ќе успее. Поради неговиот талент го поканив да биде мој гостин на концерт пред 80 000 луѓе. А што се однесува до приватниот живот не ме интеренсира, вели Ражнатовиќ.

фото:принтскрин

Останати вести од Радио Милева