Радио Милева
Единствена

Керлеуша е неприкосновена модна икона – за овие Шанел очила платила околу седум илјади евра (фото)

Керлеуша е неприкосновена модна икона – за овие  Шанел очила платила околу седум илјади евра (фото)

Познато е дека Јелена Карлеуша има гардеробер кој вреди милиони, а често во јавноост знае да каже дека се’ што заработува оди на парчиња од реномирани брендови.

Некои од парчињата не ги носела никогаш, други само еднаш. Според неа сцената тоа го бара, а таа може да си го дозволи. Последно парче во низата се очила на Шанел кои дури немаат ниту заштита од сонце, а чинат многу.

Овој додаток е многу скап, многу е тешко да се најде бидејќи е колекционерски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)


Станува збор за очила, кои се винтиџ модел на Шанел од 1994 година, кој е многу редок и чини вистинско богатство. Овие очила не можат да се најдат во слободна продажба и многу тешко се доаѓа до нив најдат, ако не сте Јелена Карлеуша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша ги воодушеви своите следбеници и љубители на високата мода со овој винтиџ аксесоар, а на сите им се заврте од неговата цена!. Станува збор завредност од  6.640 евра! Сè уште не сме сигурни која е целта на овие очила без стакла и дека за таа цена би можеле барем да имаат некоја функција, но сепак се многу упадливи и ја комплетираат целата слика.

Јелена позираше во бело здолниште и црн топ, а оваа комбинација ја заокружи со златни сандали и чанта, но најголемо внимание привлекоа нејзините очила. Дури и да имате пари да си дозволите ваков моден детал, многу е тешко да се дојде до него. Затоа Јелена уште еднаш докажа дека е модна икона од светски размери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Веднаш ја смени и сликата на профилот, објавувајќи слика само од нејзиното лице со овие уникатни очила:

Останати вести од Радио Милева