Радио Милева
не сака да ја споредуваат

Ќерката на познатата водителка Леа Киш е фатална русокоса, а еве и со што се занимава (фото)

Ќерката на познатата водителка Леа Киш е фатална русокоса, а еве и со што се занимава (фото)

Ќерката на познатата водителка Леа Киш не сака често да се појавува на јавни настани.

Леа и нејзиниот сопруг Момчило Јокиќ ја имаат ќерката Сара Миа Јокиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lea Kis-Jokic (@leakisjokic)

Избегнуваше јавно да се експонира покрај својата славна мајка додека не реши да тргне по нејзините стапки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lea Kis-Jokic (@leakisjokic)

„Не сакам да ме споредуваат. Дипломирав режија, а сега ги завршувам магистерските студии на Факултетот за политички науки. Пораснав во семејство на новинари, но мојот пат треба да биде само мој“, изјави Сара Миа за локалните медиуми пред две години за српските медиуми и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Mia Jokic (@saramiajokic)

„На јавноста и е тешко да не ме споредува со мајка ми, без разлика дали личам на неа или пишувам како татко ми, но таква е судбината на сите деца кои израснале во семејство на познати родители. Се надевам дека ќе ги срушам предрасудите и ќе покажам дека децата на познатите личности можат квалитетно да работат и да најдат свој препознатлив израз без префиксот „ќерка на познатата мајка“, кажа убавата Сара Миа.

фото:Инстаграм/леа киш/сара миа

Останати вести од Радио Милева