Радио Милева
каква мајка-таква ќерка

Ќерката на Мадона и во голотијата тргна по стапките на славната мајка (ФОТО)

Ќерката на Мадона и во голотијата тргна по стапките на славната мајка (ФОТО)

Минатата година светот ја слушна веста дека ќерката на Мадона, Лурд Леон (26) ќе тргне по стапките на мајка си и ќе започне музичка кариера.

Освен гласот, Лурд реши целосно да ја имитира својата мајка.

Фановите на Мадона потоа ја критикуваа велејќи дека „добро започнала во светот на музиката“. Но, таа секако не се грижи за коментарите.

Имено, Лурд покрај гласот, во музичките спотови и кампањи, гордо ги покажува и своите телесни атрибути.

Таа често е облечена полежерно, па дури и без облека во одредени кадри.

Овој пат се испроба и во манекенството. Ќерката на безвременската поп икона, Мадона и актерот Карлос Леон позирајќи за еден австралиски моден бренд  покажа повеќе отколку што треба.

Фото: Инстаграм/lourdesleon

Останати вести од Радио Милева