Радио Милева
и дојде преку глава

Ќерката на Гоца Божиновска бесна: „Такви најмногу мразам“ (фото)

Ќерката на Гоца Божиновска бесна: „Такви најмногу мразам“ (фото)

Јелена Вучковиќ, поранешна учесничка на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, ќерка на Гота Божиновска и Раде Вучковиќ, вешто го крие својот приватен живот од љубопитните очи на јавноста.

Од самиот почеток кариерата ја градеше на песни, а од друга страна вешто избегнува скандали и зборува за настани од приватниот живот.

Икао се труди да остане оддалечена, овој пат Јелена призна дека многу се изнервирала, па се нафрли на социјалните мрежи.

– Многу ме нервираат луѓе кои малтретираат, се јавуваат, кои немаат обѕир и срам. Тие најмногу ги мразам. Здодевни ко*илиња – напиша изнервираната пејачка на Инстаграм.

Иако не е познато што ја поттикнало да се однесува вака и да објави ваква објава на социјалните мрежи, неодамна во јавноста протече веста дека пејачката во 2016 година тајно се омажила за долгогодишниот дечко Александар Софрониќ, со кој, според медиумите, таа живее во Ваљево.

Откако оваа вест излезе во јавноста, мајката на Јелена остро ја демантираше, но потоа нејзиниот зет го демантираше и ги потврди натписите во весниците, а на пејачката можеме да претпоставиме дека најмногу се изнервирала што оваа тема стигнала до жолтиот печат, па следеше оваа реакција.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева