Радио Милева

Кејт Мидлтон првпат во јавност проговори за тешките „маки“ на мајчинството

Кејт Мидлтон првпат во јавност проговори за тешките „маки“ на мајчинството

Покрај тоа што е војвотка и сопруга на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е и мајка на три деца.

Кејт јавно проговори за проблемите кои се соочува како родител.

Иако Кејт има огромна помош од дадилка која и помага, поглемиот дел од работите ги извршува сама.

„Се тоа е многу тешко. Во првите денови на мајчинството, голем број од мајките добиваат огромна помош. Но, откако детето ќе наполни една година, се тоа исчезнува. Потоа, треба да прочитате многу книги. Сите поминуваме низ иста борба“ вели Кејт Мидлтон за време на посетата на Family Action.

За потсетување, братот на Вилијам, принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат нивното прво дете.

Останати вести од Радио Милева