Радио Милева

Кејт Мидлтон првпат се појави во јавност по пет месеци (фото)

Кејт Мидлтон првпат се појави во јавност по пет месеци (фото)

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон првпат се појави во јавност откако во средината на март се повлече во изолација поради пандемијата со короната.

Имено, таа го посети центарот за градина кој се наоѓа во близина на нејзината селска куќа во Норфок.

Таа тука го поминуваше времето заедно со сопругот Вилијам и своите три деца.

Таа се сретна со сопствениците на центарот и разговарала на кој начин морале да ги прилагодите обврските во новата реалност.

фото: гуливер гети имагес/инстаграм

Останати вести од Радио Милева