Радио Милева
удобност

Кејт Мидлтон има одличен трик кога купува високи потпетици, а истиот го користи и Меган Маркл (фото)

Кејт Мидлтон има одличен трик кога купува високи потпетици, а истиот го користи и Меган Маркл (фото)

Кејт купува чевли во три различни големини, а причината е многу едноставна – удобност.

Принцезата од Велс Кејт Мидлтон несомнено се здоби со статус на вистинска модна икона откако стана дел од кралското семејство. Покрај облеката што внимателно ја избира за своите јавни настапи, Кејт особено внимание посветува и на чевлите што ги носи. Како што пренесува британски „Експрес“, нејзината колекција вклучува штикли од модни брендови како „Џими Чу“, „Руперт Сандерсон“, „Џианвито Роси“ и „Л.К. Бенет“. Она што љубителите на стилот на Кејт не го сфаќаат е дека големината на штиклите на принцезата варира помеѓу сите овие брендови, а причината е многу едноставна.

Кејт купува чевли во три различни големини, 38,5, 39 и 39,5, а причината е многу едноставна – удобност.

Големината на чевлите на принцезата варира од бренд до бренд, на пример, нејзините сандали со потпетици Џим Чу се со големина 39, но нејзините потпетици Руперт Сандерсон се со големина 38,5. За време на потоплите денови, стапалата се повеќе отечени, па затоа е неопходно да имате поудобни чевли. Миранда Холдер, кралски експерт вели дека малку поудобните чевли и сандали всушност даваат поголема удобност доколку ги носите во текот на денот.

Се работи за трик кој Кејт го дели со Меган Маркл, а најголемо внимание привлекоа штиклите кои Меган ги носеше на свршувачката, кои очигледно и беа преголеми.

Фото:Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева