Радио Милева
Стана билкар

Кеба виде дека поради пандемијата, од музика нема леб, па затоа најде начин како да заработи нешто ситно – продава и продукти за либидо

Кеба виде дека поради пандемијата, од музика нема леб, па затоа најде начин како да заработи нешто ситно – продава и продукти за либидо
фото: драган којиќ кеба/инстаграм

Драган Којиќ Кеба се сврте кон алтернативната медицина и започна нов бизнис – производство на препарати за здравје од билки. Пејачот направи соработка со производител на овој вид дсуплементи и ја лансираше својата линија наменета за целиот организам – од заби, нега на лице, до потенција.

Кеба, како и повеќето негови колеги, нашол спас за дополнителни приходи во неговата нова работа. Сепак, додека другите пејачи најмногу се потпираа на заработката преку социјалните мрежи, пејачкот реши да стане билкар.

Познато е дека Којиќ многу се грижи за грижата за своето тело, но и за внатрешната состојба на неговиот организам, да се храни здраво, да тренира, да користи разни растенија со цел да се одржи рамнотежата. Затоа не е изненадувачки што тој се одлучил за ваков вид деловни активности за време на пандемијата. Имено, откако проба еден додаток за метаболизмот, тој го контактираше производителот за да се договори за соработка. И така, сè започна. Сега Кеба ја лансираше својата веб-страница преку која заинтересираните можат да ги купат неговите производи кои се лиценцирани од Министерството за здравство.

Првиот во низата производи е хербален крем кој третира габични инфекции, егземи и промени на кожата. Кеба не заборави дека насмевката е најважна, па затоа понуди производ за белење на заби. Секако, бидејќи витката линија е важна за здравјето, во неговата продавница има и подготовка за забрзување на метаболизмот и согорување на масни наслаги, но и производ за чистење на организмот од паразити, бактерии и габи.

Познато е дека Којиќ секогаш има огледало со себе и дека му е важна негата на лицето, па затоа во својата понуда вклучи и крем за подмладување на лице. Последниот, но не и најмалку важен производ се однесува на потенцијата и либидото кај мажите. Тоа е подготовка на природни состојки што е единствен стимуланс за организмот кој произведува тестостерон на оптимално ниво. Кој ја консумира „Виагра“ на Кеба, ќе има зголемено либидо, подолга и постабилна ерекција, подобри перформанси во кревет и посилни оргазми.

Којиќ откри дека долго време сакал да го работи ова.

– Долго време сакав да вежбам алтернативна медицина, за која често зборував. Освен што Бог ми даде да ја лекувам душата со песна, сигурен сум и дека многу тајни што постојат во природата можат да бидат препознаени и комбинирани како алтернативен и стопроцентен природен лек за душата и телото. Затоа, со доаѓањето на вишок време, поради добро познатата ситуација, решив да ја отворам својата веб-страница и да се справам со тимот на вистински и искрен начин. Сигурен сум дека сум на вистинскиот пат и дека ќе успеам да заработам наклонетост и што е најважно, доверба на сите оние кои навремено ги пробуваат производите – рече Кеба за Курир.рс.

Останати вести од Радио Милева